Rannamõisa tee elamukvartal paikneb selges rohevõrgustiku teljestikus ning jaguneb tüpoloogiliselt kaheks: tihedamad perimetraalsed kortermajad ja väiksemad elamublokid. Mõlemad hoonetüübid toetavad avalikke rohealasid ja võimaldavad elamist looduslikus keskkonnas.
Elamualad moodustavad eripalgelisi mikrokeskkondi – rakukesi, mis toimivad justkui väikeste küladena. Selline paiknemine soodustab väärtuslike sotsiaalsete suhete loomist. Rakud on omavahel ühendatud lähtuvalt vähima mõju printsiibist ning nende vahel on roheline avalik ruum, mis on võrdselt kättesaadav nii inimestele kui ka loomadele-lindudele. Sellisel viisil säilitatakse looduskeskkonna iseolev elurikkus, kuid samas pakutakse elanikele mitmesuguseid rekreatiivseid tegevusvõimalusi. See on mikrobioloogiline võrgustik.
Asfaltteid on Rannamõisa kvartalis just nii palju või vähe, kui hädapärast vaja ja autode liiklemiskiirus in piiratud 30km/h. Autoliiklus ei võrdu inimese kogu liikuvusega, samas me ka ei alaväärista seda. Suurt rõhku on pandud jalgsi ja rattaga liiklemiseks, mille jaoks on loodud ka autodest täiesti eraldiseisev kergliiklusteede võrgustik, mis võtab arvesse Tallinna rattastrateegiat.
Funktsionaalselt on kvartalis kolme sorti hooneid: ärihooned, korterelamud ja sotsiaalse funktsiooniga lasteaaed. Eluhoonete esimestele korrustele on antud võimalus hübriidsete co-working kontoripindade jaoks, mida on Haabersti piirkonnas väga kaua oodatud, ning vastavalt tellija soovile on kontorihoonete lähedusse antud ka mini-selveri mahtu kaubanduskeskuse võimalus.
- Autor:
- Indrek Allmann, Gunnar Kurusk, Lisanna Remmelkoor, Elis Märks
- Asukoht:
- Rannamõisa tee 5, Tallinn
- Pind:
- 257 380 m²
- Aasta:
- 2022